Свіжі публікації




Конспект тематичного заняття в підготовчій групі дитячого садка

«Музична подорож»

Програмне зміст. Показати види співочої діяльності для розвитку співочих навичок та творчих здібностей.

Спів для розвитку музичного сприйняття: спів мелодій і вправ для розвитку уявлень про висоті, тембрі, тривалості, силі звуку (розвиток сенсорних здібностей).

Виконання пісень: спів із супроводом та без нього; спів з власним супроводом на дитячих музичних інструментах, спів для супроводу рухів (хоровод).

Спів у музично-освітньої діяльності: спів вокальних вправ для придбання співочих навичок і музичних знань.

Пісенна творчість: імпровізація, твір мелодій до заданих текстів.

МЕТА. Виховання у дітей співочої культури. Прилучення їх до музики. Розвиток вокальних (звукообразование, співоче дихання, дикція), хорових (чистота мелодійної інтонації, ансамбль) і творчих навичок. Вчити кожну дитину самостійно знаходити потрібну співочу інтонацію, розвивати ладовий слух.

Закріплення пройденого матеріалу.

Обладнання (демонстраційний матеріал): макети дерев, що зображують ліс; будиночок; іграшки лісових звірят, до яких прикріплені завдання; «чарівний» дзвіночок; дитячі музичні інструменти (дзвіночки, музичні коробочки, трикутники, музичний молоточок); фланелеграф з нотами і скрипковим ключем.

Індивідуальний роздатковий матеріал: маленькі фланелеграфы за кількістю дітей, нотні знаки до них.

ХІД ЗАНЯТТЯ.

Діти входять в музичний зал під фонограму пісні Шаїнського «Разом весело крокувати», вітаються з музичним керівником.

Музичний керівник:

 - Хлопці, сьогодні ми з вами вирушаємо у цікаву подорож. В дорозі нам треба буде подолати різні перешкоди, виконати різні завдання. А шлях нам буде вказувати «чарівний дзвоник, який ми візьмемо з собою. Але спочатку нам треба заспівати попевку про ехо, щоб не заблукати в лісі.

Діти виконують попевку «Відлуння» (муз. і сл. Андрєєва).

- А тепер, хлопці, ми підемо стежкою в ліс.

Музичний керівник підводить дітей до дерева, на якому сидить зозуля і дзвонить в «чарівний» дзвіночок.

- Хлопці, подивіться, хто це сидить на дереві? Що це за птах?

 - Діти:

- Зозуля!

М.р. - Так, хлопці, це зозуля. Давайте заспіваємо про неї пісеньку.

Діти співають пісню «Артистка» (муз. Д. Кабалевского, сл. Вікторова), підігруючи собі на вступ і програш на муз. інструментах.

М.р. - Молодці, хлопці! Підемо далі.

Діти з муз.рук. підходять до дерева, за яким сидить їжачок. Дзвонить «чарівний» дзвіночок.

М.р. - Хлопці, хто це ховається за деревом?

Діти. - Їжачок!

М.р. - Правильно. Він приготував нам завдання, а яке, зараз дізнаємося.

Музичний керівник читає завдання:

«Щоб рухатися далі, нам треба перейти через струмок. Для цього ми повинні показати на фланелеграфах, як будемо долати цю перешкоду».

Діти викладають нотки на нотоносце, показуючи поступінний або стрибкоподібний рух і напрямок мелодії; проспівують інтервали.

М.р. - Хлопці, давайте побудуємо місток через струмок на великому фланелеграфе.

Діти викладають гаму до мажор.

М.р. - Ось який місток з ноток вийшов, прямо як у пісеньці «Звуки музики». Давайте її заспіваємо.

Діти співають пісню «Звуки музики».

М.р. - Ой, хлопці, подивіться, який будиночок попереду... (Дзвонить в «чарівний» дзвіночок). Але щоб потрапити до нього, треба виконати пальчикову мовленнєву попевку «Сміхота».

М.р. - А тепер давайте подивимося, хто в будиночку живе, і яке завдання він нам приготував.

Муз. рук. бере завдання у господаря будиночка і читає його:

«Складете свої мелодії на знайомі вірші, проспівавши їх з інтонацією, почутої в тексті:

1. Спокійно, убаюкивающе -

Баю-баю-спатоньки,

Купимо синові валянки,

Надінемо на ніжки,

Пустимо по доріжці.

2. Світло, радісно -

Сонечко-ведрышко,

Виглянь у віконце!

Сонечко, вдягнися,

Червоне, покажися

3. Ніжно, лагідно -

Котя, котенька, коток,

Котя, сіренький лобок,

Прийди, котя, ночувати -

Нашу деточку качати.

4. Злякано -

Тілі-тілі-тілі-бом!

Загорівся кицин дім!

Кішка вискочила,

Очі витріщила.

5. Жартівливо, пустотливо -

Антошка.Антошка,

Солом'яний ніжка.

Сам вершок,

Голова горщик!»

Діти складають і виконують поспівки.

М.р. - Молодці, хлопці, з усіма завданнями впоралися. Ось і закінчилося наше подорож у ліс, і ми знову повернулися в дитячий сад. Давайте заспіваємо нашу попевочку «Ось така нісенітниця».

Діти виконують попевку «Ось така нісенітниця».

М.р. - Хлопці, що ж нам допомогло в нашій подорожі справлятися з усіма завданнями?

Діти. - Музика й пісні.

М.р. - Правильно, хлопці, нас скрізь в житті допомагає музика. Так давайте заспіваємо нашу улюблену Пісеньку - чудесенку».

Діти співають «Пісеньку - чудесенку».

М.р. - А ще, хлопці, нам допомагає наша дружба. Ми з вами знаємо «Хоровод дружби». Давайте виконаємо його і покажемо, які ми дружні хлопці.

Діти виконують «Хоровод дружби».

М.р. - Ось і закінчилось наше заняття. Хлопці, ви молодці! Впоралися з усіма завданнями, перебороли всі перешкоди. А що ж вам найбільше запам'яталося і сподобалося в нашому музичному подорожі?

Діти пригадують хід заняття, діляться враженнями.

М.р. - Я приготувала вам подарунок - альбом і фарби, щоб ви намалювали те, що вам найбільше сподобалося на занятті. До побачення, хлопці!

Діти дякують музичного керівника за подарунок, прощаються і залишають музичний зал під фонограму пісні Шаїнського «Разом весело крокувати».



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.