|
День здоров'я в ясельній групі
I половина дня
Ранок
1. Бесіда з дітьми «Якщо хочеш бути здоровий»
Цілі: розширювати значення дітей про здоровий спосіб життя, познайомити з ознаками здорового і загартованого людини, виховувати бажання загартовуватися.
2. Відгадування загадок про спорт - закріплювати значення дітей, розвивати пам'ять.
3. Ранкова зарядка
4. «Фіточай» - зміцнювати здоров'я дітей, використовуючи лікарські рослини.
Прогулянка
- Спостереження за уроком фізкультури на спортивному майданчику в школі - розширювати знання дітей.
- П/і «Космонавти - розвивати швидкість реакції, орієнтування на майданчику для гри.
- М п/«Дрозд» - виховувати дружні взаємини.
- Ігри зі спортивним інвентарем: обручами, кеглями, м'ячами.
II половина дня
«Здоров'я в порядку, спасибі зарядці!»
Мета:
Сприяти формуванню основ здорового способу життя, потреби займатися фізичною культурою і спортом. Закріпити назву деяких видів спорту.
Хід заняття:
На заняття приходить лялька в спортивному одязі - физинструктор, показує дітям картинки із зображенням різних видів рухів, уточнює, чи знають діти їх назва, задає питання:
- які види спорту подобаються і чому;
- яким видом хотіли б займатися;
- якими видами спорту можна займатися взимку, влітку.
Физинструктор пояснює, чому корисний кожен вид спорту і спорт взагалі, і пропонує дітям позайматися фізкультурою:
Змагання, хлопці,
Ми зараз почнемо із зарядки!
Для чого потрібна зарядка?
Це зовсім не загадка -
Щоб розвивати силу
І весь день не втомлюватися!
Якщо хтось від зарядки
Утікає без оглядки -
Він не стане байдуже
Справжнім силачем!
Кожен день у нас, хлопці,
Починається з зарядки!
Руки в сторони і вниз,
Всі присіли, піднялись,
І дівчата, і хлопці
Побігли всі вистрибом!
Провели розминку спритно.
Приступаємо до тренування.
Виконуються вправи з м'ячем:
1. Естафета «Хто швидше передасть м'яч». Діти, стоячи в дві шеренги, передають м'яч один одному.
2. «Перекинь, злови, впасти не давай!». Діти стоять у дві шеренги один проти одного і перекидають м'ячі від однієї команди до іншої.
3. «Мильні бульбашки». Вихователь пускає мильні бульбашки і пропонує дітям зловити їх.
Физинструктор пропонує ще позайматися:
Щоб бути сильним і спритним, Продовжуємо тренування.
Виконуються знайомі вправи з предметами. Після вправ Физинструктор пропонує пограти:
Чур-чура, чур-чура, Починається гра.
Проводиться рухлива гра за бажання дітей. Прощаючись, Физинструктор ще раз нагадує, що потрібно займатися фізкультурою і спортом, щоб бути сильними і здоровими:
«Спорт, хлопці, дуже потрібен,
Ми зі спортом міцно дружимо.
Спорт - здоров'я, спорт - помічник,
Спорт - гра, фізкульт-ура!»
Физинструктор дарує дітям спортивний інвентар (м'ячі, скакалки тощо).
Читайте також: