Свіжі публікації




Конспект логопедичного заняття «Подорож у казку»

Етап: автоматизація звука «л» у словах і пропозиції.

Тема: звук «Л».

Мета:

1) закріплення правильного вимови звуку «Л» у словах і пропозиції;

2) виховання почуття взаємодопомоги;

3) підвищення мовленнєвої активності.

Оснащення:

1) макети дерев, масажний килимок, пічка з модулів, будинок;

2) наочний матеріал для заняття: «яблука», «камінчики», склади, «гусениця», предметні картинки, « чарівні плями», розрізна картинка - яблуко, плакат з літерами;

3) музичний центр.

Хід заняття:

Оргмомент.

(Звучить музика). Діти з логопедом входять в зал (йдуть на прогулянку і потрапляють в казку).

Бачать Оленку. Вона просить допомогти їй відшукати братика Іванушку, якого забрали гуси-лебеді.

Основна частина.

1) На шляху яблуня. На яблучках картинки. Потрібно зібрати яблука в два кошики. В одну - з картинками, назви яких починаються з голосного звуку, в іншу - з приголосного звуку. Даємо характеристику голосним і приголосним звукам і йдемо далі.

2) Далі «колючий місток через річку». Перш ніж за нього пройти, потрібно викласти з камінчиків букву Л. Даємо характеристику звуку «л» і позначаємо буквою, виклавши її з каменів. Після містка, дорогу перепиняє великий камінь, і щоб зрушити його з місця, потрібно прочитати склади на камені ЛА, ЛО, ЛУ, ЛИ. Потім придумуємо слова, які починаються з цих складів.

3) Физминутка.

(Діти з логопедом виконують рухи)

Перед нами луг широкий

А над нами дуб високий,

 

А над нами сосни, ялини,

Головами зашуміли,

Грянув грім, сосна впала,

Тільки гілками качала.

4) - Дивіться, яка гусениця! Вона просить, щоб ми її одягли. А чи зможемо ми це виконати, зробивши звуковий аналіз слів. Слова (картинки): МІСЯЦЬ, СТІЛ, ЦИБУЛЮ, ЛАПИ. (Позначаємо звуки гуртками, вважаємо кількість звуків, складів).

5) На шляху пічка. На печі картинки. Придумуємо пропозиції з кожним словом (картинкою).

6) - Трохи відпочинемо і підемо далі.

Діти, сидячи на підлозі, виконують вправи (логоритміка).

Сонечко з хмаринками в хованки грало. (Дивляться очима вправо і вліво)

Сонечко хмаринки-летючки вважало:

Легких дві хмаринки, важких три хмаринки. (Показують середній і вказівний палець правої руки і три пальці на лівій руці);

Хмаринки поховалися, хмаринок не стало. (Долоньками закривають очі);

Сонце на небі у всю засяяло. (Моргають очима).

7) На дорозі лежать «чарівні плями». Потрібно підібрати картинку, контур якої збігається з плямою, і промовити слово на картинці.

8) - А ось і будинок Баби - яги. Напевно Іванушка у неї.

Виходить Баба - яга і каже, що відпустить хлопчика, якщо діти відгадають загадку:

Кругле, рум'яне,

Я росту на гілці,

Люблять мене дорослі

І маленькі дітки.

Діти відгадують загадку. Тоді Баба-яга кидає їм яблуко (розрізну картинку).

Діти її складають, але Баба-яга не бажає відпускати Іванушку і пропонує нове завдання - знайти всі літери Л на плакаті, а після цього повторити чистоговорку:

Була бабуся у казці-злий,

Звалася Бабою - ягою.

Баба - яга віддає Іванушку і каже, що нудно їй самій у лісі. Насправді вона зовсім не зла. Діти запрошують її в дитячий сад, Баба - яга зраділа запрошенню і пригостила дітей. (Яблуками чи цукерками)

Підсумок: ми побували в казці і допомогли Оленку відшукати її братика. Під час нашої подорожі ми повторили звуки, зібравши яблука; викладали букву Л, читали склади, робили звуковий аналіз слів, придумували пропозиції та виконували інші цікаві завдання. А що вам, діти, сподобалося найбільше?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.