Свіжі публікації




Конспект фронтального заняття в старшій логопедичній групі

Тема: Звук і буква І

Цілі заняття:

- познайомити дітей з буквою І;

- розвивати загальну, дрібну моторику дітей;

- виховувати у дітей навички поводження з роздатковим матеріалом.

Обладнання: дзеркала, літера І, пластилін

 

Хід заняття

Логопед: Здрастуйте, хлопці. Зараз сяде той, хто назве мені слово, яке починається на звук А (кожна дитина думає і говорить слово, яке починається на звук А, далі сідає на місця).

Тепер хлопці, ми з вами пограємо:

 

1) Гра «Слухай, повторюй!». Логопед просить дітей повторити ряди слів. Хлопці я вам буду говорить слова, а ви повинні їх запам'ятати і повторити, добре? (Діти: так)

Мак - бак - так.

Ток - тук - так.

Бик - бак - пліч.

Дам - дім - дим.

 

2) Розвиток загальної моторики «Осінь». Добре, молодці, ви всі справилися з цим завданням. А зараз всі встаємо і повторюємо руху за мною.

Спорожнів шпаківню,
Відлетіли птахи,

Махають руками, як крилами.

Листя на деревах теж не сидиться.

Присідають.

Цілий день сьогодні, всі летять, летять...

Встають, ідуть по колу і махають руками.

Видно, теж в Африку

Полетіти хочуть.

Біжать по колу.

 

3) Розвиток дрібної моторики «Журавлі». Молодці! А зараз ми з вами пограємо з нашими пальчиками.

Летять ліниво журавлі.
Летять вони прощаються:

Помахи перехрещеними кистями рук.

З ялинками зеленими, З березами і кленами, З долинами, з озерами, З родимими просторами.

Загинають по одному пальчику, починаючи з великого.

 

4) Робота над розвитком дихання та голосу. Хлопці, а зараз ми з вами познайомимося з новим звуком, який звучить так Іііі. Всі взяли дзеркала, зітхнули і виголосили звук Іііі.
Вдихнути і на видиху вимовляти: І .

 

5) Оголошення теми заняття.

Знайомство з буквою В. Логопед показує букву І. А тепер хлопці, подивіться, як у нас виглядає буква В.

Хлопці запам'ятайте, що букву ми бачимо і пишемо, а звук ми чуємо і вимовляємо, запам'ятали? (Діти: так) Повторіть!

 

6) Розвиток фонематичного слуху.

Повторення слідом за логопедом звуків: І, О, А, І і т.д.

Хлопці, давайте зараз кожен по одному встає і повторює звуки, які я вам вимовлю, добре? (Діти: так)

 

7) Фізкультхвилинка.

Молодці! Ми всі з вами втомилися і пора нам з вами відпочити, всі встаємо і повторюємо руху за мною.

Виконання рухів за текстом вірша.

Ми підемо на носках,

Ми підемо на п'ятах.

Ми йдемо, як усі хлопці.

Раз-два, раз-два!

І як ведмедик клишоногий.

 

8) Закріплення букви в тексті.

Молодці! Всі сіли на свої місця, а тепер послухайте загадку і спробуйте відгадати її.

Логопед: Слухай, не лови гав,

Загадку відгадай!

Біжить свинка,

Залізна спинка. (Голка з ниткою.)

 

9) Масаж обличчя. Молодці, правильно! А тепер ми з вами пограємо з нашими ручками, пальцями. Всі приготувалися.

Погладжування, пощипування, постукування, хвилеподібні рухи, погладжування (за загальними правилами).

Розвиток мімічних м'язів. Молодці! А зараз ми з вами пограємо нашими особами, будимо зображати смуток, печаль, радість, посмішки і т.д.

Виразити стан смутку і печалі («Ви прощаєтеся з відлітають птахами»); зобразити радість («Птахи повернулися в рідні краї»).

10) Гра «Пластилін-ка». Хлопці, а тепер ми з вами будемо на цю букву І клеїти з пластиліну пташок. (Логопед роздає дітям букву І пластилін. Діти беруть пластилін, роблять з нього маленьких пташок і клеять на букву І).

 

11) Підсумок заняття.

Логопед: З якою буквою і звуком ми сьогодні з вами познайомилися?

Діти: З буквою і звуком В.

Логопед: Вам сподобалося наше заняття?

Діти: Так

Оцінка роботи дітей.

Логопед: Молодці, діти, ви всі сьогодні добре позаймалися. Я вам всім за це даю в подарунок букву В.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.