Свіжі публікації




Конспект логопедичного заняття в старшій логопедичній групі
Тема: «Диференціація приголосних звуків [Р], [Р']»

Цілі:

Корекційно-освітні:

1) автоматизувати звук Л у чистоговорках;

2) розвивати навички звукового аналізу; вчити виділяти перший звук у слові, співвідносити його з буквою;

3) вчити розгадувати ребуси;

4) вчити диференціювати приголосні звуки Р і Р ' по твердості і м'якості в словах;

5) закріплювати вміння дітей виконувати складовий аналіз слова;

6) розвивати графічні навички дітей. Формувати навички читання;

7) розвивати зорову увагу, логічне мислення.

Корекційно-розвиваючі:

1) розвиток зв'язного мовлення зорового увагу і сприйняття, мислення, творчої уяви;

2) розвиток діалогічного мовлення.

Корекційно-виховні:

розвиток доброзичливість, взаєморозуміння, самостійність, ініціативність.

 

Хід заняття.

1. Організаційний момент

Перед заняттям дітям видаються картки із зображенням предметів. Завдання: порахувати кількість предметів і знайти місце за столом (на столах лежать відповідні цифри).

2. Автоматизація звуку Л у чистоговорках.

Хлопці, почнемо наше заняття з розминки мови (артикуляційна гімнастика для звуку Л, ізольоване вимова звуку Л-Л-Л).

А тепер послухайте мене і повторіть:

ла-ла-ла

ла-ла-ла - лопата і пила (+індивідуально)

ла-ла-ла - лавка та дзига (+індивідуально)

ло-ло-ло - ложка і скло

ло-ло-ло - в кімнаті тепло

лу-лу-лу - шафа стоїть в кутку

ли-ли-ли - у нас нові столи

ли-ли-ли - у нас чисті столи

3. Робота з роздатковим матеріалом. Виділення першого звуку в слові. Співвіднесення звуку з буквою.

Подивіться на перше завдання (один з дітей перераховує назви картинок, решта - відстежують).

Візьміть синій олівець. Я буду назвати букви, а ви їх розфарбовувати.

Тепер подивіться на зображення, виберіть перший звук в слові і з'єднайте його з потрібною літерою.

заняття

4. Физминутка

«Гусениця»

Цей дивний будинок без вікон

У людей зветься кокон

  • руки над головою «дім»

Звивши на гілці цей будинок

  • вказівним пальцем роблять

обертальні рухи

Дрімає гусениця в ньому

Спить без просыпа всю зиму

  • за текстом

Але зима промчала повз

  • піднімають долоні вгору - вниз

Березень, квітень, крапель весна

  • хлопки

Прокидався від сну

  • піднімають руки вгору

Під яскравим весняним сонечком

  • пальчики в сторони

Гусениці не до сну

  • опускають руки

Вона Стала метеликом

  • махають кістами рук (руки навхрест)

5. Ребус

Подивіться на друге завдання. Намальований прямокутник. Зараз ми будемо розгадувати ребус разом, а відгадку запишемо і прочитаємо. Скажіть, яка друга буква в слові ГОЛКА. Буква Р.

Г А Л І

2 4 1 2

6. Диференціація звуків Р, Р*. Складовий аналіз

Подивіться на третє завдання, літера Г стоїть в середині, а під нею 2 кружечки. Звук Р - характер твердий, тому 1-ий кружечок закрасимо синім кольором, а Р ', звучить м'яко, закрасимо зеленим кольором.

Тепер подивіться на картинці (діти перераховують). Давайте обведемо картинку синім кольором, якщо в слові твердий звук Р, зеленим, якщо м'який.

А тепер порахуємо, скільки частин (складів) у кожному слові. Як склади позначимо (квадратиками).

заняття

 

7. Формування графічних навичок. Читання

Напишемо букву Г в будиночку і прочитаємо, що вийшло. Подивіться, поруч з будиночком цеглинки, де теж написані склади, знайдіть в будиночку в кожній «квартирці», де живуть такі ж склади, і з'єднайте «квартирки» з цеглинками.

заняття

 

8. Підсумок заняття

 

Література:

Картешина М.Ю. Конспекти логоритмических занять з детьсм 5-6 років. - М.-ТЦ Сфера, 2005.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.