Свіжі публікації




Практикум «Вчуся бути батьком»

Мета: формування взаєморозуміння, підвищення батьківської компетентності в розумінні природи внутрішніх переживань і потреб дитини.

Матеріали та обладнання: інтерактивна дошка, магнітофон, м'яка іграшка, аркуші паперу, олівці, матеріали для виготовлення листівки, пам'ятки.

 

Хід роботи практикуму

Педагог. Доброго дня! Я рада вас бачити на нашій зустрічі. Сьогодні ми поговоримо про розуміння внутрішніх переживань і потреб дитини.

Почнемо з розминки, встаньте півколом: ви будете передавати один одному іграшку, називати себе і характерну особливість вашої дитини.

Висловлювання батьків.

Педагог дякує батьків і запрошує за столи.

Педагог. Візьміть на столі аркуш паперу з намальованим сонечком. Намалюйте в гуртку схематично обличчя вашого малюка, а на промінцях запишіть ті якості, які є у вашої дитини. Батьки виконують завдання (3 хвилини).

Педагог звертає увагу батьків на екран інтерактивної дошки, де зображене сонечко, на променях якого написані різні якості дитини.

Педагог. Будь-який малюк має свою палітру фарб. У ньому як би змішалися доброта і агресія, сміливість і страх, тяга до знань і лінь, сміх і сльози і багато іншого. Але ця палітра набагато ширше, ніж ми її уявляємо. Я думаю, ви погодитеся зі мною, що наше завдання працювати над розвитком «палітри» душевних якостей наших дітей.

Педагог. Зараз ми виконаємо практичне завдання, яке допоможе зрозуміти, як можна розвивати душевні якості дитини, використовуючи спільну творчість. Розділимося на дві команди, будемо робити листівку, уявіть, що це ви робите зі своєю дитиною. У вас на столах є матеріал, який можна знайти в кожному будинку. Приступаємо до роботи. (Звучить музика, батьки роблять листівку).

Педагог надає увагу кожній команді і допомагає порадою.

Представники від кожної команди розповідають про свою роботу (для кого вона зроблена, і які емоції викликала ця робота).

Педагог. На цьому прикладі ми побачили, як можна організувати спільну творчість, виховуючи при цьому душевні якості дитини.

Педагог. Виховуючи дитину, ми заохочуємо і караємо його. Давайте поговоримо про заохочення і покарання.

На столі у педагога стоять ваги.

Педагог. Передаючи іграшку кожен з вас повинен назвати прийоми заохочення, які ви використовуєте у вихованні. Батьки називають, а педагог кладе на чашу ваг фішку.

Педагог. Тепер назвемо прийоми покарання. Батьки називають, а педагог кладе на чашу ваг фішку.

Педагог. Зверніть увагу, яка чаша терезів переважує? За результатами опитування педагог робить висновок про важливість заохочення у вихованні.

Педагог. Шановні батьки, так як я вихователь, мама і бабуся хочу поділитися з вами секретами виховання:

  • Перш ніж виховувати, відкрийте двері у своє дитинство. Згадайте, якими ви були, чого чекали від своїх батьків.
  • Ніколи не виховуйте малюка в стані афекту. Сім разів відміряйте і один раз відріжте.
  • Намагайтеся стати йому таким батьком, про який ви мріяли в дитинстві.

Показ слайдів на інтерактивній дошці.

Педагог. Дякую вам за участь у нашій зустрічі та прошу поділитися своїми враженнями. Висловлювання батьків.

На закінчення нашої зустрічі я хочу подарувати вам нагадування про виховання.

Педагог роздає пам'ятки батькам.

 

Пам'ятка

Набагато більшої виховної силою володіє прощення провини, а покарання звільняє від мук совісті.

Карати слід за проступок, не тому, що у вас поганий настрій.

Не варто читати довгих нотацій.

Не потрібно згодом нагадувати про проступок.

Починай виховання з себе.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.