Свіжі публікації




Логопедичний заняття в підготовчій групі з навчання грамоти з елементами театралізації на тему: «Літера Б»

Мета: Ознайомити з буквою Б.

Завдання:

  1. Удосконалювати навички звуко-складового аналізу і синтезу, складового читання.
  2. Розвивати індивідуальні здібності дітей до творчої мовленнєвої діяльності.
  3. Закріпити вміння дітей орієнтуватися в реальному просторі з допомогою плану.
  4. Розвивати загальну та дрібну (тонку) моторику рук і координацію рухів.
  5. Розвивати зорове сприйняття, увагу, уяву, мислення, пам'ять.
  6. Виховувати вміння передати характер героїв, почуття взаємодопомоги, ініціативності, доброзичливості.

Обладнання: театральні декорації (плакат, пальма, колодязь), карта, відерце з квасолею, літери, трафарети букв, картинки, крапельки.

Хід заняття.

I. Організаційний момент.

Л. Хлопці, сьогодні до нас у дитячий садок прийшов лист. Зараз я вам його прочитаю.

(Доброго дня дорогі друзі. Ми жителі східного міста запрошуємо вас відправиться в захоплюючу подорож у казку.)

Л Ну що, вирушимо в подорож у казкову країну?

Д. так!

Л. Ми відправимося в подорож на повітряній кулі.

Л. Подивіться на картинку. З яких частин складається повітряна куля?

Д. Кулю і кошик.

Л. Кошик нам замінять наші стільчики.

Л. А куля ми побудуємо з пальчиків.

Л. Наш повітряна куля готовий до польоту, заходьте в кошик, вирушаємо в подорож.

Пальчикова фігура «Кулька».

Надуваємо швидко кульку.

Він стає великою.

Раптом куля лопнула,

повітря вийшов -

Став він тонкий і худий.

Всі пальчики обох рук у «щіпці» і стикаються кінчиками. У цьому положенні дуємо на них, при цьому пальчики приймають форму кулі. Повітря «виходить», і пальчики приймають початкове положення.

II. Повідомлення теми заняття.

Звучить музика з мультфільму «Аладдін».

Початок подорожі.

Л. В яку казку ми потрапили?

Д. В казку Алладін.

Л. Да, ви праві. Давайте вийдемо з кошика і подивимося на місто Багдад.

Дитяча ширма, на ній плакат зі східним містом. З-за ширми з'являється Джин, тримаючи в руках банан.

Джин: «О горе мені, горе, о я нещасний Джин. Вітаю вас, про алмази моєї душі!»

Логопед: «Що сталося, Джин?»

Джин: «Зник Аладдін, залишив загадковий лист, але, горе мені, я не вмію читати. А ще я дізнався, що ключем до цієї загадки є перша буква цього фрукта. Але, на жаль, я не знаю що це за фрукт.»

Л. Діти, допоможемо знайти Аладдіна?

Д. Так.

Джин дає дітям карту.

Джин: «Дорогі мої хлопці, сподіваюся, ця карта допоможе вам знайти Аладдіна».

Л. «Що б відшукати Аладдіна, ми повинні познайомитися з новою буквою. Давайте присядемо на килим як нам зручно і познайомимося з буквою.

III. Знайомство з буквою Д.

Л. Який фрукт в руках у Джина?

Д. Банан.

Л. Перша буква в слові банан це буква Б.Посмотрите на неї. Вона друга буква в російському алфавіті. Буква Б позначає дзвінкий приголосний звук: твердий Б, і м'який ВГЛИБ. Наприклад бик (картинка) - твердий звук, біта(картинка) - м'який звук.

Л. В слові буква Б може бути в трьох позиціях: на початку слова, у середині слова та в кінці слова.

Л. Подивіться на картинку. Що на ній зображено? Де стоїть буква Д?

(береза, шпилька, обруч, мавпа, дуб, зуб)

Розглядання букв.

Л. Тепер давайте встанемо і підійдемо до столів. Візьміть на столах букву «б». (Трафарет з паперу)

Л. Розгляньте букву Б. На що схожа буква Б. яку фігуру нагадує літеру.

Л.Давайте обведемо букву по контуру вказівним пальцем. Відчуємо її.

Л. А тепер намалюємо букву у себе на долонях. Добре промальовували кожні лінії.

Л. Ось ми і познайомилися з літерою «Б». Хлопці а про що нас просив Джин?

Д. Допомогти знайти Аладіна.

Л. Давайте підійдемо до карти і подивимося куди нам треба йти.

Розглядаємо карту.

IV. Читання складів з буквою Б. Складовий аналіз і синтез слова.

Л. Хлопці ми з вами потрапили в пустелю.

Л. Дуже жарко, а ось і криниця. Але що ж з ним трапилося?

Д. В колодязі немає води, він висох.

Л. Що ж нам робити, де взяти воду?

Д. Треба зібрати крапельки води з листя пальми.

Із зворотного боку крапельок написані склади (ба, бо, бу, б, бя, бі).

Л. Хлопці ми з вами потрапили в казку і крапельки на пальмі чарівні. На них написані склади. Перш ніж скинути крапельку в колодязь, треба прочитати склад.

Діти читають склади.

Л. А що у нас зараз з джерельця?

Д. В ньому знову біжить вода.

Л. З чого ж нам попити води?

Д. З відра.

Л. У відерці біля колодязя квасоля, потрібно його звільнити.

Л. Давайте викладемо з квасолі букву «б».

Л. А тепер ми поп'ємо води з колодязя. Яка вона?

Д. Чиста, прозора, холодна, смачна, солодка і т.д.

Наступне по карті царство Дракона.

Л. Хлопці давайте знову підійдемо до карти і дізнаємося наш подальший шлях.

Л.теперь ми з вами підійшли до царства Дракона. Хто ж господар цього царства?

Д. Дракон.

Дракон. Куди ви йдете через царство мудрого, древнього Дракона?

Д. ми йдемо шукати Аладіна.

Дракон. Я вас пропущу, але ви повинні виконати моє завдання з цього конверта.

Віддає конверт логопеда.

Л. Хлопці давайте виконаємо завдання Дракона?

Л. Які слова зі звуком «Б» ви знаєте?

Дракон. Хлопці ви молодці. А ви можете прикрасити пустель перед моїм замком квітами.

Д. Так

V. Физминутка «Квіти»

Спав квітка і раптом прокинувся,

Більше спати не захотів.

Ворухнувся, потягнувся,

Звився вгору і полетів.

Сонце лише вранці прокинеться,

Метелик кружляє і в'ється.

VI. Звуко-складовий аналіз слова. Читання слів з буквою Б.

1. Розставити картинки із зображенням ДУБА з буквами на стовбурах і прочитати слово «Дуб»

Л. Хлопці, поки ми з вами виконували завдання Дракона на нашій дошці з'явилися дерева. На стовбурах яких написані букви. Давайте підійдемо ближче.

Л. Яке слово виходить з цих букв?

Д.Дуб.

Л. А як ми ласкаво назвемо будинок

Д. Дубок

Л. Правильно Дубок.

2. Звуко - складовий аналіз слова «дубок».

На дошці з'являється слово Дубок

Л. Давайте порахуємо скільки букв у слові «дубок»

Д. Скільки складів у слові ДУ-ПЛІЧ

Д. два.

Л. Назвіть перший склад.

Д. ДУ.

Л. Назвіть другий склад?

Д.БОК.

Л.Сколько голосних Букв?

Д. дві.

Л. Назвіть їх.

Д. В, О.

Л. Скільки приголосних?

Д. три.

Л. Назвіть приголосні бувы.

Д. Д, Б, К.

Орієнтуючись по карті, знаходимо чарівні двері.

Л. Давайте знову подивимося на карту. Куди привела нас дорога?

Л. Хлопці ось і підійшли ми з вами до чарівної двері. Як ви думаєте, хто перебуває за цими дверима?

Д. Алладін.

Л. Правильно. Але ці двері зачинені. І у нас немає ключика.

Виходить мавпа Абу.

Абу. Привіт хлопці. Я мавпа Абу. А навіщо ви сюди прийшли?

Д. ми шукаємо Аладіна.

Л. Так Абу, ми шукаємо Аладіна, і ми знаємо, що він за цієї чарівної дверима. Але у нас немає ключика, щоб її відкрити.

Абу. Вам потрібен ключ?

Д. Так.

Абу. А ключик у мене, але я вам його не віддам.

Л. Хлопці, а які слова можна сказати, щоб мавпа Абу захотіла нам віддати ключ.

Д. Мавпочка дай нам будь ласка ключик. .

Абу. Молодці хлопці. Здогадалися. А тепер дайте відповідь на мої запитання... Скільки букв в моєму імені?

Д. три.

Абу. Назвіть другу букву?.

Д. Буква Б.

Абу. Яка вона?

Д. приголосна.

Абу. Молодці хлопці, тримайте ключик.

Віддає ключ дитині.

З дверей під музику виходить Аладдін (дитина).

Аладдін: «Спасибі, дорогі друзі, що ви знайшли і звільнили мене. Злий чаклун зачарував цю двері, і я не зміг би без вашої допомоги вибратися з палацу. А у мене є для вас смачний сюрприз.» (Подає скриньку зі східними солодощами)

VII. Підсумок заняття.

Л. Ось і закінчилась наша подорож. Воно було важким, але дуже цікавим. Ви чудово впоралися з усіма завданнями, познайомилися з новою буквою.

Л. Так з якої ж буквою ми познайомилися сьогодні?

Д. Буквою Б.

Л. Яка це буква?

Д. Приголосна.

Л. Назвіть слова, в яких є буква Б.

Д. бик, пляшка, зуб, озноб, хвороба, біль, береза, дуб, клуб, обруч, і тд.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.