Свіжі публікації




Заняття з розвитку зв'язного мовлення на матеріалі лексичної теми «Дикі тварини наших лісів»

Мета: повторити і узагальнити знання дітей про життя диких тварин рідного краю

Завдання:

Корекційно - освітня: активізація словника по темі, розвиток зв'язного мовлення, удосконалення точного послідовного словесного відтворення словесного матеріалу, відпрацювання практичного вживання присвійних прикметників, складання простих речень з іменниками у місцевому відмінку;

Корекційно - розвиваюча: розвиток навичок словозміни, розвиток наочно-образного мислення, слухового сприймання, розвиток дрібної моторики рук, навичок самоконтролю;

Виховна: виховання дбайливого і дбайливого ставлення до диких тварин рідного краю, формування навичок самоконтролю, розвивати почуття товариства.

Обладнання: предметні та сюжетні картинки диких тварин, м'які іграшки диких тварин, розрізані на частини картинки тварин, картки з силуетами диких тварин, масажні кульки (су-джок), манна крупа, клей, аудіо супровід, слайдовая презентація .

Хід заняття:

Вихователь 1. Оргмомент:

- Коли я йшла на роботу, зустріла листоношу, який ніс нам лист (адреса дитячого садка)..... Прийшов лист з лісу до нас. А давайте вгадаємо, хто написав його.

Вихователь загадує загадки.

Літом бродить без дороги,

Між сосен і беріз,

А взимку він спить у барлозі,

Від морозу ховає ніс. (.....)

Руда з пухнастим хвостом, живе під кущем. (.....)

Взимку біленький, влітку сіренький,

Нікого не ображає, а сам боїться. (....)

Сірий, зубастий, по полях нишпорить,

Телят, ягнят шукає. (.....)

Картинки вгаданих тварин виставляються на дошку.

Як можна цих тварин назвати одним словом? Чому їх так називають?

Щоб краще дізнатися, просять звірі пограти.

Щоб з ними пограти, потрібно виконувати завдання.

Логопед 2. Перше завдання приготував нам ведмідь: Д.І.; «Запам'ятай - назви»

Логопед читає текст і виставляє під час читання картинки тварин на стенд , а діти повинні запам'ятати кого зустріли ведмеді, назвати тварину, згадуючи прикметники, що характеризують дане тварина.

Розширення словника прикметників: «Кого зустріли ведмеді»

Ведмеді йшли по лісі й зустріли пухнасту хитру руду лисицю, ще вони зустріли боягузливого біленького довговухого зайця , маленьку прыгучую глазастую білочку, а ще величезного доброго рогатої лося, круглого колючий їжак , злого голодного зубастого вовка. З ким зустрілися ведмеді?

3. Білка просить допомогти тваринам знайти свої будиночки. Д. Гра «Назви чий будиночок» .

На стенді діти знаходять будиночок тваринного і приклеюють тварин у свої будиночки. За зразком супроводжують свої дії простим реченням (іменники в місцевому відмінку): П.: Де живе лось? Лось живе в лісі під деревом.

Збагачення словника іменників.

На плакаті діти «розселяють» тварин в будиночки.

Читання вірша «Спить у барлозі бурий ведмедик»:

Спить у барлозі бурий ведмедик. Під кущем тремтить зайчик.

Лисиця руда в норі. Їжачок спить в сухій траві.

В лігві вовчиця сидить. А білка з дупла дивиться.

Питання на закріплення: Де живе білка ?.........

Вихователь 4. Физминутка «Три ведмедя»:

Три ведмедя йшли додому.

Тато був великий - великий.

Мама трохи менше ростом.

А синочок крихітка просто.

Дуже маленький він був, з брязкальцями ходив.

Логопед 5. Лисичка - хитра сестричка хоче з нами погратися в гру

«Чий хвіст?».

- Недарма лисицю звуть шахрайка, вона хоче перехитрити, зібрала хвости з усього лісу і просить, щоб ми відгадали, де чий хвіст.

Роздати дітям картинки - половинки, розрізані на дві частини із зображенням голови тварини. Логопед показує картинку із зображенням хвоста тварини, а діти повинні назвати чий хвіст.

Потрібно правильно назвати, чий хвіст і знайти того тварини, якій належить хвіст.

6 . Завдання зайчика.

Розвиток зв'язного мовлення (переказ по ланцюжку):

Перший раз читає логопед. Друге прочитання супроводжується показом слайдів. Переказ дітей по слайдах по ланцюжку .

«Білочка і зайчик»

Влітку подружилися білочка і зайчик. Білочка була руденька, а зайчик сіренький. Минуло літо, минула осінь, і настала зима. Випав білий сніг. Сховалася білочка в дуплі, а зайчик під ялинку. Виглянула білочка з дупла і не дізналася зайчика: він був не чорний, а білий. Зайчик теж не дізнався білочку: її шубка була руденька, а стала сіренька.

Мультимедійне обладнання (слайдове супровід).

7. Їжачок приготував нам наступне завдання: потрібно допомогти йому зробити портрет одного зайченя в зимовій шубці.

- Перш, ніж його зробити, потрібно розім'яти пальчики.

Пальчикова гімнастика:

Зустрів ежонка їжак: «Здрастуй, їжачок, як живеш?»

Після пальчикової гімнастики діти роблять виріб.

8. Рефлексія.

Хлопці, якщо ви впоралися з усіма труднощами, то віднесіть свої роботи (виріб) веселій білочку, а якщо на вашому шляху зустрілися труднощі, але ви їх подолали, то віднесіть свою роботу вовкові.

До роботи додається презентація .



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.