Свіжі публікації




Казка про королеву Брехні
(заняття з навчання грамоти у підготовчій логопедичній групі)

Цілі:

  • Розвиток фонематичного слуху;
  • Формування складової структури (Поділ слів на склади, виділення наголошеного складу);
  • Попередження дизграфии;
  • Виховання моральності.

 

Хід заняття

Логопед: Хлопці, ви пам'ятаєте казку «Снігова королева»? Що там сталося? (Відповіді дітей)

Логопед: Хто врятував Кая і чому? (Відповіді дітей)

Логопед: Так от, трапилася біда: з'явилася королева Брехні і вкрала хлопчика і дівчинку, які не завжди говорили правду, і забрала їх у своє королівство. Ви згодні врятувати дітей? (Відповіді дітей)

Логопед: Щоб знайти, де знаходиться замок, нам потрібно зібрати розрізну картину.

(Діти збирають картину і визначають, що замок знаходиться в лісі).

Логопед читає вірш про ліс:

Здрастуй, ліс, дрімучий ліс,

Повний казок і чудес!

Ти про що шумиш листвою,

Вночі темною, грозовою.

Що нам шепочеш на зорі

Весь в росі, як в сріблі.

Що в глушині твоєї таїться?

Діти проходять і бачать «ліс» (макети дерев), читають: «Замок королеви Брехні».

Логопед: Хлопці, подивіться, що я знайшла. По-моєму, це шифровка, її треба прочитати. Зможете? (Діти читають.)

шифровка

Логопед: Молодці! Рятуємо Альошу і Надійку.

Королеві Брехні в замку допомагає служниця Помилка, вона розставляє «пастки» усім, хто намагається врятувати дітей. Будьте обережні, уважні.

Помилка пропонує дітям сік. Ми повинні взяти тільки ту посуд, на якій правильно написано її назва, а то заснемо (на посуді наклеєні правильне і неправильне назва).

(чашака - чашак - чашка - чшак)

(кужка - гуртка - кужак)

(саткан - стакна - стакан)

Логопед: Ніхто не помилився? Молодці! Мені нашептала сорока, що у Надюши були намиста, але вони розсипалися. Якщо ми зберемо їх, ми дізнаємося, де дівчинка.

Виділяємо склади в слові намисто (БУ - СИ) і знаходимо їх у словах

Замети пляшка вуса сумка

Сир гуска син сік

Автобуси папір сирок бабуся

Логопед: Надійку знаємо, де шукати, а Альошу? Але всезнайко сорока і про Альошу шепнула. Виявляється, хлопчик крихти від їжі складав у кишені, а кишені були дірявими. Якщо ми дізнаємося, що їв Альоша, то його знайдемо по крихтах.

Завдання 1: у слові ПАЛИЦЯ треба замінити першу букву БАЛКА, потім замінити другу БУЛКА.

Завдання 2: беремо перші літери слів і отримуємо потрібну

(брат - апельсин - танк - оси - ноти = БАТОН).

Логопед: Намисто і крихти булки і батона привели нас у кімнату, де спали діти. Щоб вони прокинулися, потрібно побризкати їх живою водою з пляшки. Перед нами дві пляшки: в одній жива вода, в іншій мертва вода, як визначити?

(На одній пляшці складова схема- - - - - у першому слові наголос на перший склад, у другому слові наголос на другий склад. На іншій пляшці така ж складова схема, але в першому слові ударний другий склад, у другому слові також другий ударний склад).

Логопед: Молодці! Обрали другу пляшку. Діти прокинулися, зраділи і пообіцяли завжди говорити правду. Щоб покинути замок, потрібно згадати прислів'я, де є слова ПРАВДА і БРЕХНЯ.

Діти згадують прислів'я: «Правда у вогні не горить і у воді не тоне», «Краще гірка правда, ніж солодка брехня».

Логопед: записати правильно пропозицію.

Я прож...ву без лш... і зш...пліч.

 

Підсумок заняття.

Логопед: Як ви думаєте, який вчинок ми сьогодні зробили?

(Відповіді дітей)



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.